Kremacja

Przyjmując pod swój dach zwierzaka, staje się on dla nas kimś więcej – przyjacielem, członkiem rodziny. Przeżywamy z nim nasze radości i smutki, dobre i złe chwile. Stajemy się za niego w pełni odpowiedzialni, otaczając go bezwarunkową troską i miłością. Ta szczególna więź trwa do końca jego dni. Dlatego kiedy przychodzi czas rozstania, z naszą pomocą mogą Państwo zapewnić swojemu przyjacielowi godne pożegnanie.

Czas pożegnania

Relacje i szczególne więzi, jakie łączyły nas z naszym Pupilem, sprawiają, że jego odejście jest bardzo trudnym momentem. Szczególnie trudnym, gdy medycyna zawodzi i to my sami musimy zdecydować o zakończeniu jego cierpienia. Wtedy udajemy się do lekarza, który pamięta go od najmłodszych lat, dbał o jego zdrowie przez całe życie, dając właścicielom poczucie bezpieczeństwa. To właśnie lekarz weterynarii pomoże Państwu w podjęciu decyzji w tych szczególnych chwilach.

Kremacja indywidualna w Animal Park®

Kremacja indywidualna polega na spopieleniu jednego zwierzęcia w przystosowanym do tego piecu, w komorze kremacyjnej. Proces ten trwa, w zależności od wielkości zwierzęcia, od jednej do czterech godzin. Całość prochów powstałych wskutek procesu jest precyzyjnie zebrana i umieszczona w urnie wybranej przez właściciela. Podczas procesu kremacji indywidualnej spopielane jest tylko i wyłącznie ciało zwierzęcia, bez prywatnych rzeczy właściciela (takich jak kocyki, zabawki, obroże itp.). Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w lecznicach weterynaryjnych – jeśli do nas trafiają przekazywane są do schroniska dla bezdomnych zwierząt i nie podlegają zwrotowi.

Każdy właściciel zwierzęcia może uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego przyjaciela. Po zakończeniu kremacji wydajemy właścicielowi prochy w urnie wraz certyfikatem Animal Park®, na którym znajduje się data wykonania kremacji oraz czytelny podpis osoby odpowiedzialnej za prawidłowy przebieg całego procesu.

W przypadku, jeśli nie mogą lub nie chcą Państwo uczestniczyć w procesie kremacji, na życzenie właściciela możemy przygotować krótkie nagranie z momentu jej rozpoczęcia.

Cennik

Cena kremacji indywidualnej jest zróżnicowana i zależy od wielkości zwierzęcia:

ZwierzętaWagaCena
Małe<10 kg690 zł
Średnie10 kg- 25 kg790 zł
Duże25 kg - 40 kg890 zł
Bardzo duże40 kg - 60 kg990 zł
Olbrzymie60 kg >1090 zł
Usługa kremacji poza godzinami pracy krematorium i w dni świąteczne, jest płatna dodatkowo 200zł.

Odbiór urny i pamiątek może być osobisty w siedzibie firmy lub za dodatkową opłatą dostarczamy firmą kurierską na wskazany adres/ przez naszego pracownika.

Oferujemy rabat 30% od ceny kremacji obowiązujący dla:

 • właścicieli, którzy są lekarzami weterynarii, technikami oraz osób z personelu pracującego w praktyce weterynaryjnej,
 • właścicieli psów, które służyły w policji, wojsku, straży granicznej oraz innych służbach utrzymujących porządek publiczny za okazaniem stosownych dokumentów.

Zapewniamy bezpłatny transport na terenie następujących województw:

 • dolnośląskiego,
 • lubelskiego,
 • łódzkiego,
 • mazowieckiego,
 • małopolskiego,
 • opolskiego,
 • podkarpackiego,
 • śląskiego,
 • świętokrzyskiego.

Opłata za transport poza wymienionymi województwami ustalana jest indywidualnie.

Przechowywanie zwierzęcia w chłodni

W przypadku kremacji indywidualnej nie pobieramy dodatkowej opłaty za przechowanie zwłok w chłodni.

Identyfikacja zwłok – nasza odpowiedzialność, spokój właściciela.

Dane identyfikacyjne towarzyszą naszym przyjaciołom od momentu odebrania ich ze wskazanego miejsca, aż do wydania urny z prochami właścicielowi. Chcemy, aby tego rodzaju usługa niosła ze sobą spokój i pełne zaufanie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była zrealizowana na najwyższym poziomie.

W Animal Park® zwłoki przyjaciela, umieszczane są w chłodni oraz rejestrowane przez osobę, która brała udział w ich transporcie. Na prośbę właściciela, osoba ta informuje go o każdym etapie naszych działań.

Odbiór urny i pamiątek może być osobisty w siedzibie firmy lub za dodatkową opłatą dostarczamy firmą kurierską na wskazany adres bądź osobiście przez naszego pracownika.

________________________________________________________________________________

Alternatywą kremacji indywidualnej jest kremacja wspólna, czyli z innymi zwierzętami. Ciało pupila nie jest opisane żadną etykietą, jest dla nas anonimowe. Jest to proces spopielenia kilku ciał zwierząt w tym samym momencie, w jednej komorze kremacyjnej. Na życzenie właściciela można uzyskać symboliczną ilość prochów.  Cena kremacji wspólnej jest zróżnicowana i zależy od wielkości zwierzęcia.

Waga zwierzęciaCena
0 - 20 kg300 zł
20 - 40 kg400 zł
40 - 60 kg500 zł

Transport ciała do kremacji wspólnej jest bezpłatny na terenie Lublina i Mikołowa. Do innych miejscowości koszty przyjazdu pracownika liczymy indywidualnie.